Vážení příznivci, přátelé a žáci Ctihodného Dhammadípy!

 

Vítám Vás na stránkách, které mapují aktivity Ctihodného při šíření Dhammy, zejména v Česku a na Slovensku. Věřím, že přispívají k tomu, aby výjimečné kvality Ctihodného byly více využívány pro dobro českých a slovenských žáků i k tomu, aby se jejich prosby o předání Dhammy staly stejně četné, jako prosby žáků zahraničních.

 

Jádrem stránek jsou nahrávky přednášek Ctihodného Dhammadípy pronesené v češtině a jejich přepisy.

Dále zde naleznete videa se Ctihodným, biografii, kalendář jeho akcí, fotogalerii, odkazy na domácí a zahraniční stránky, a  jiné. 

 

Trojitá ordinace (zen, theraváda, mahajána), mnohaletá praxe a soustavné studium dává Ctihodnému mandát k tomu, aby jeho učení vycházelo z teze "je jen jeden buddhismus" a jednotlivé školy jsou jen ony pověstné prsty ukazující na měsíc.

Ctihodný Dhammadípa doufá a věří, že příchod buddhismu na západ nám dává šanci znovu jej pochopit jako celek, jehož různé pohledy se vzájemně doplňují. 

 

Kromě přednášek a kurzů Ctihodného Dhammadípy je zde třeba zmínit i jeho překladatelskou činnost. Mimořádné jazykové vybavení a vlastní hluboká duchovní zkušenost Theravády i Mahajány dává Ctihodnému možnost dokonalého překladu z původních textů. V nakladatelství DharmaGaia vyšel v roce 2009 jeho překlad jednoho z největších děl světové spirituality "ŠANTIDÉVA - Uvedení na cestu k probuzení", které také opatřil velmi cenným komentářem. V současné době jsou Ctihodným již přeložena i další významná díla buddhismu - Mahayana Sraddhotpada (Probuzení víry v Mahajánu) a Sandhinirmočanasútra (Sútra o rozvázání uzlů - čínsky Ťie Šen Mi Ťin),  která  jsou zde ve výňatcích ke stažení. V cizích jazycích můžeme zmínit např. překlad sbírky básní od Han-San’s (do němčiny a češtiny) nebo vydání Bhanteho přednášek z Honkongské university (v čínštině).

 

Nejen přednášky, překlady a kurzy jsou dānou Ctihodného světu, tou je i jeho významná osobní pomoc potřebným v Indii na níž odkazujeme v sekci „Sakarwadi“.

Bhante ale nezapomíná ani na svou vlast. Založil nadaci DHAMMADIPA, na jejímž účtu zatím shromáždil prostředky, které získal od zahraničních donátorů a také vyučováním na zahraničních universitách. Cílem nadace je, kromě jiného, i výstavba meditačního centra Shanta Vana určeného pro všechny buddhistické skupiny - v duchu jeho teze, že "je jen jeden buddhismus". Na tyto odkazujeme v sekcích "Nadace DHAMMADIPA" a "Shanta Vana".

 

Vážení, přál bych si, aby stránky přinášely příznivcům, přátelům a žákům Ctihodného Dhammadípy radost, informace a podněty. Budu Vám proto vděčný za jakékoli návrhy a připomínky!

 

Kéž jsou Vám tyto stránky k užitku!

Mettá!

Novinky

Soubor přednášek na Slovensku

14.08.2012 15:59
Soubor čtyř jednodenních přednášek Ct. Dhammadípy proběhne ve dnech 10.9 - 13.9.2012 Více v kalendáři akcí.  

Brigáda s meditačním sezením na Sněhově

13.08.2012 17:30
Chcete si zameditovat se Ct. Dhammadípou a přitom pomoci vybavit chalupy na Sněhově dřevem na zimu? Přijeďte o víkendu 7.9. - 9.9.2012 na Sněhov, jste vítáni! Více informací ke stažení zde: https://www.ulozto.cz/xkbHh8J/brigada-snehov-doc

Kurz Trenčín

29.07.2012 17:08
Meditační kurz "Emoce a jak s nimi pracovat" proběhne 14.9. - 17.9.2012 v Trenčíně. Registrovat se můžete zde:  https://www.doodle.com/9n389d5p4aq9btdu (Do komentáře prosím napište zda chcete i jídlo a ubytování) Více info: https://dhammadipa2012.blogspot.cz/

Kurz na Sněhově

27.07.2012 12:31
Kurz Ct. Dhammadípy a Jiřího Čumpelíka "Meditace a Jógové dýchání" proběhne 29.8. - 2.9.2012 na Sněhově v Českém ráji. Cena kurzu (vegetariánská strava a ubytování) je 2990Kč. Pozvánku a přihlášku na kurz můžete stahovat zde: https://www.ulozto.cz/xQh1nsW/meditace-a-jog-dychani-doc

Nahrávky

25.07.2012 19:19
Přidána nahrávka tří přednášek Samatha a vipassaná přednesených v Lotusu v roce 2008.

Nahrávky

11.07.2012 18:50
Přidána nahrávka z kurzu v Mnichově Hradišti 2008.
<< 16 | 17 | 18 | 19 | 20 >>