Vážení příznivci, přátelé a žáci Ctihodného Dhammadípy!

 

Vítám Vás na stránkách, které mapují aktivity Ctihodného při šíření Dhammy, zejména v Česku a na Slovensku. Věřím, že přispívají k tomu, aby výjimečné kvality Ctihodného byly více využívány pro dobro českých a slovenských žáků i k tomu, aby se jejich prosby o předání Dhammy staly stejně četné, jako prosby žáků zahraničních.

 

Jádrem stránek jsou nahrávky přednášek Ctihodného Dhammadípy pronesené v češtině a jejich přepisy.

Dále zde naleznete videa se Ctihodným, biografii, kalendář jeho akcí, fotogalerii, odkazy na domácí a zahraniční stránky, a  jiné. 

 

Trojitá ordinace (zen, theraváda, mahajána), mnohaletá praxe a soustavné studium dává Ctihodnému mandát k tomu, aby jeho učení vycházelo z teze "je jen jeden buddhismus" a jednotlivé školy jsou jen ony pověstné prsty ukazující na měsíc.

Ctihodný Dhammadípa doufá a věří, že příchod buddhismu na západ nám dává šanci znovu jej pochopit jako celek, jehož různé pohledy se vzájemně doplňují. 

 

Kromě přednášek a kurzů Ctihodného Dhammadípy je zde třeba zmínit i jeho překladatelskou činnost. Mimořádné jazykové vybavení a vlastní hluboká duchovní zkušenost Theravády i Mahajány dává Ctihodnému možnost dokonalého překladu z původních textů. V nakladatelství DharmaGaia vyšel v roce 2009 jeho překlad jednoho z největších děl světové spirituality "ŠANTIDÉVA - Uvedení na cestu k probuzení", které také opatřil velmi cenným komentářem. V současné době jsou Ctihodným již přeložena i další významná díla buddhismu - Mahayana Sraddhotpada (Probuzení víry v Mahajánu) a Sandhinirmočanasútra (Sútra o rozvázání uzlů - čínsky Ťie Šen Mi Ťin),  která  jsou zde ve výňatcích ke stažení.

 

Nejen přednášky, překlady a kurzy jsou dánou Ctihodného světu, tou je i jeho významná osobní pomoc potřebným v Indii na níž odkazujeme v sekci „Sakarwadi“.

Bhante ale nezapomíná ani na svou vlast. Založil nadaci DHAMMADIPA, na jejímž účtu zatím shromáždil prostředky, které získal od zahraničních donátorů a také vyučováním na zahraničních universitách. Cílem nadace je, kromě jiného, i výstavba meditačního centra Shanta Vana určeného pro všechny buddhistické skupiny - v duchu jeho teze, že "je jen jeden buddhismus". Na tyto odkazujeme v sekcích "Nadace DHAMMADIPA" a "Shanta Vana".

 

Vážení, přál bych si, aby stránky přinášely příznivcům, přátelům a žákům Ctihodného Dhammadípy radost, informace a podněty. Budu Vám proto vděčný za jakékoli návrhy a připomínky!

 

Kéž jsou Vám tyto stránky k užitku!

Mettá!

Novinky

Text pro kurz v Zaježové

18.07.2016 17:07
Zde si můžete stáhnout sedmou kapitolu Sútry o rozvázání uzlů (Sandhinirmočanasútra), která bude vykládána na meditačním kurzu v Zaježové 24.7 - 4.8. 2016 Ulož.to: ulozto.cz/!BEYdEPCPK/rozvazani-uzlu-kapitola-7-pro-kurs-zajezova5-doc GoogleDisk: drive.google.com/open?id=0B9fbGvjPM1SvVS1xUFl5eXhKSzQ

Meditační kurz na Sněhově

28.06.2016 16:05
Meditační kurz na Sněhově proběhne ve dnech 12.8. - 20.8. 2016 pod vedením Ct. Dhammadípy a Ct. Dhammaramy.  Tématem kurzu bude meditace na dech dle školy Jógačára. Tato metoda meditace bude založena na výkladu Jógačára Bhúmi Šástra.  Tibetská a čínská tradice pracují na rozdíl...

Přepisy nahrávek

25.06.2016 09:57
Přidána první část přepisu přednášky "Proč a jak meditovat". Přepis si můžete prohlížet i stáhnout zde: drive.google.com/open?id=0B8v1OJbTEmlqYnBZLXNZd0UwLTg   

Meditační kurz ve Wangdenling

05.06.2016 22:00
Ve dnech 22. - 23.7. 2016 proběhne meditační kurz s Bhantem Dhammadípou v centru Wangdenling. www.wangdenling.sk/ Pátek 22.7.  9 - 19 hod. Sobota 23.7. 9 - 18 hod. Kurz je zaměřen na meditaci bdělé pozornosti (sati) z pohledu mahajány.  Cena kurzu:  20 euro (10 euro / den),...

Nahrávky

03.05.2016 21:57
Nyní můžete stahovat nahrávky přednášek také z Google disku, kde je i tabulka nahrávek, ve které se dá po stažení vyhledávat pomocí filtrů.  Filtry umožňují vyhledávání podle  alba (kurzu), nahrávky (tématu), tradice (jižní, severní apod.), objektu meditace, klíčového slova...

Meditační kurz na Sněhově

24.04.2016 22:22
Meditační kurz na Sněhově bude se Ct. Dhammadípou pravděpodobně v polovivě srpna, pokud by tento termín nevyšel, proběhl by kurz koncem září. Bližší info později.
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>