Vážení příznivci, přátelé a žáci Ctihodného Dhammadípy!

 

Vítám Vás na stránkách, které mapují aktivity Ctihodného při šíření Dhammy, zejména v Česku a na Slovensku. Věřím, že přispívají k tomu, aby výjimečné kvality Ctihodného byly více využívány pro dobro českých a slovenských žáků i k tomu, aby se jejich prosby o předání Dhammy staly stejně četné, jako prosby žáků zahraničních.

 

Jádrem stránek jsou nahrávky přednášek Ctihodného Dhammadípy pronesené v češtině a jejich přepisy.

Dále zde naleznete videa se Ctihodným, biografii, kalendář jeho akcí, fotogalerii, odkazy na domácí a zahraniční stránky, a  jiné. 

 

Trojitá ordinace (zen, theraváda, mahajána), mnohaletá praxe a soustavné studium dává Ctihodnému mandát k tomu, aby jeho učení vycházelo z teze "je jen jeden buddhismus" a jednotlivé školy jsou jen ony pověstné prsty ukazující na měsíc.

Ctihodný Dhammadípa doufá a věří, že příchod buddhismu na západ nám dává šanci znovu jej pochopit jako celek, jehož různé pohledy se vzájemně doplňují. 

 

Kromě přednášek a kurzů Ctihodného Dhammadípy je zde třeba zmínit i jeho překladatelskou činnost. Mimořádné jazykové vybavení a vlastní hluboká duchovní zkušenost Theravády i Mahajány dává Ctihodnému možnost dokonalého překladu z původních textů. V nakladatelství DharmaGaia vyšel v roce 2009 jeho překlad jednoho z největších děl světové spirituality "ŠANTIDÉVA - Uvedení na cestu k probuzení", které také opatřil velmi cenným komentářem. V současné době jsou Ctihodným již přeložena i další významná díla buddhismu - Mahayana Sraddhotpada (Probuzení víry v Mahajánu) a Sandhinirmočanasútra (Sútra o rozvázání uzlů - čínsky Ťie Šen Mi Ťin),  která  jsou zde ve výňatcích ke stažení. V cizích jazycích můžeme zmínit např. překlad sbírky básní od Han-San’s (do němčiny a češtiny) nebo vydání Bhanteho přednášek z Honkongské university (v čínštině).

 

Nejen přednášky, překlady a kurzy jsou dānou Ctihodného světu, tou je i jeho významná osobní pomoc potřebným v Indii na níž odkazujeme v sekci „Sakarwadi“.

Bhante ale nezapomíná ani na svou vlast. Založil nadaci DHAMMADIPA, na jejímž účtu zatím shromáždil prostředky, které získal od zahraničních donátorů a také vyučováním na zahraničních universitách. Cílem nadace je, kromě jiného, i výstavba meditačního centra Shanta Vana určeného pro všechny buddhistické skupiny - v duchu jeho teze, že "je jen jeden buddhismus". Na tyto odkazujeme v sekcích "Nadace DHAMMADIPA" a "Shanta Vana".

 

Vážení, přál bych si, aby stránky přinášely příznivcům, přátelům a žákům Ctihodného Dhammadípy radost, informace a podněty. Budu Vám proto vděčný za jakékoli návrhy a připomínky!

 

Kéž jsou Vám tyto stránky k užitku!

Mettá!

Novinky

Meditační kurz na Sněhově

24.04.2016 22:22
Meditační kurz na Sněhově bude se Ct. Dhammadípou pravděpodobně v polovivě srpna, pokud by tento termín nevyšel, proběhl by kurz koncem září. Bližší info později.

Meditační kurz v Zaježové

14.03.2016 15:33
Meditační kurz v Zaježové s Bhantem Dhammadípou se uskuteční ve dnech 24.7. - 2.8. 2016 Více informací a přihlášky zde: zivica.sk/sk/vzdelavacie-centrum/akcie/meditacny-seminar-s-bhante-dhammadipom

Sakarwadi

31.12.2015 15:36
Dne 7.1.2016 proběhne slavnostní otevření centra buddhistického vzdělání Sakarwadi. Jedná se o sociální projekt Ct. Dhammadípy.  www.facebook.com/BuddhistEducationProject Následující den 8.1. od 9:00 do 17:00 hod. povede Ct. Dhammadípa první meditační retreat v centru na téma "úvod do meditace...

Texty

12.12.2015 15:06
Bhante Dhammadipa ve svém článku pro časopis Spirituality Studies ukazuje, jak byly tradiční metody buddhistické praxe, vysvětlené v ágamách, reinterpretované v mahajánovém smyslu poté, co buddhismus pronikl do Číny. Po úpadku dynastie Tang byly tradiční postupy většinou nahrazeny...

Nahrávky

04.11.2015 21:26
Přidána nahrávka "Sútra o rozvázání uzlů", která proběhla v Zaježové ve dnech 31.7. - 6.8. 2015. ulozto.cz/xSVXL97U/sutra-o-rozvazani-uzlu-zajezova-2015-rar  

Nahrávky

14.09.2015 19:26
Nahrávku z víkendové přednášky v Bratislavě (8.8. - 9.8. 2015) najdete zde: ulozto.cz/xqMTTPfV/buddhisticke-modely-reality-abhidharmy-rar
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>