Novinky

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

Novinky

Předběžný termín kurzu Shanta Vana - září

13.06.2020 16:37

Milí přátelé,
 
předběžný termín pro Bhanteho kurz na Shanta Vana (Sněhov) byl posunut na září. Omlouváme se za komplikace. Bhanteho program se stále mění z důvodu různých omezení ohledně koronaviru. Jakmile budeme znát přesný termín kurzu na Sněhově, napíšeme Vám.
 

Kniha Cascade Purification

13.06.2020 16:33


Na stránky jsme přidali knihu Cascade Purification (Kaskáda očišťování) od Aňňatara Bhikkhu. Kniha je v angličtině. Český překlad se připravuje. Úvod ke knize, který je na stránkách,  je napsán v češtině.

Úvod do studia Abhidharmy (Hongkongská univerzita)

02.06.2020 19:26

Milí přátelé,

rádi bychom Vás upozornili na skvělé přednášky, které měl Bhante na Hongkongské univerzitě. Téma přednášek bylo Úvod do studia Abhidharmy. Bhante přednášel v angličtině.  Hongkongská univerzita byla tak laskavá a přednášky nám poskytla. Nahrávky je možné si poslechnout v anglické verzi těchto stránek:

https://www.dhammadipa.cz/products/a2020-hku-an-introduction-into-the-abhidharma-study/

Vážení a milí podporovatelé Nadace Dhammadipa

14.04.2020 08:09

 

Vážení a milí podporovatelé Nadace Dhammadipa,


dovolte abychom vám co nejsrdečněji poděkovali za vaše příspěvky a dary přestože víme, že na naše díky nečekáte, že podnětem pro vaši činnost je nezištná touha přispět k vytváření příznivých podmínek Bytí.

V programu Nadace Dhammadipa je vytvořit duchovní centrum Shanta Vana (Utišený les) jehož návštěvníci by se učili chápat přesah (transcendenci) tohoto světa a z toho plynoucích zákonitostí, a tím i možností jak pomoci.
Díky vám donátorům, kteří tento cíl Nadace přijali za svůj, byly získány dva domy (horní chalupa a hájenka) a pozemek pro meditační zahradu určený i pro stavbu meditační haly. Oba domy byly již zrekonstruovány a vybaveny pro ubytování. V hájence je však zatím možno využívat pouze dešťovou vodu - vrt na pitnou vodu bude realizován v polovině roku. Současně s domy proběhla resp. je v závěrečné etapě i kultivace jejich okolí a zahrad.

Kromě vašich darů se Nadace snaží využívat i státní podpory v oblasti životního prostředí. Realizován byl již projekt "Výsadba stromů" - v rámci akce "Vysadíme 10 miliónů stromů" .  Byly podány žádosti i v rámci  programu "Péče o krajinu" a  programu "Dešťovka" (akumulace srážkové vody pro zálivku zahrady).
Ve snaze získávat prostředky nejen od vás ale i od státu budeme pokračovat i nadále.

Výstavba haly, vrt na pitnou vodu vč. odpovídajícího příslušenství, kůlny na uskladnění dřeva, čističky odpadních vod, další vybavení  Santa Vany - to vše nás ještě čeká.

Vážení donátoři,
ještě jednou velký dík za vaši štědrost! Spoléháme na vaši podporu i nadále! Věříme, že se s vámi na Santa Vana brzy setkáme!

 

Mettá!

Aktualizovali jsme Bhanteho kalendář

12.02.2020 09:46

Kalendář akcí

Meditační setkání - Shanta Vana - 28.2.-1.3.

11.02.2020 05:49

Milí přátelé,

o víkendu 28.2.- 1.3. pořádáme meditační setkání v Shanta Vana na Sněhově. Je to setkání bez učitele, budeme praktikovat meditaci každý dle své metody. V rámci karma jógy uděláme drobné práce.

Na Sněhově budeme od pátku 28.2. od 17h do neděle 1.3. odpoledne. V tomto čase je možné přijet kdykoliv. Je možné přijet na celý víkend, jeden den nebo jen na odpoledne. Vařit budeme společně. Ubytování bude v horní chalupě. Dāna 320 kč / noc je na pokrytí provozu chalupy. Ti, co jezdí na Shanta Vanu pomáhat, přispějí méně.

Deky a futony jsou na místě. Prosím, vezměte si vlastní povlečení.

Přijedete-li, dejte nám vědět předem na dhammadipa.cz@gmail.com nebo na telefon 608 509 483. Informace o Shanta Vana a popis cesty je na https://www.dhammadipa.cz/shanta-vana/.

Těšíme se na setkání.

Nová nahrávka

11.02.2020 05:46

Přidali jsme novou nahrávku - rozhovor s Bhantem v rádiu Studio Třinec "O buddhismu a jeho praktikování".

Nahrávky

Nové video

23.01.2020 14:52

Přidali jsme nové video - rozhovory zahraničními studenty v Pa Auk v Barmě 1996 (Bhante Dhammadípa hovoří v části 1)

Video

Meditační setkání - Shanta Vana - 24.-26.1.

10.01.2020 15:54

Milí přátelé,

o víkendu 24.- 26. ledna pořádáme setkání v Shanta Vana na Sněhově. Bude to víkend meditační. Je to setkání bez učitele, budeme praktikovat meditaci každý dle své metody. V rámci karma jógy uděláme drobné práce.

Na Sněhově budeme od pátku 24.1. od 17h do neděle 24.11. odpoledne. V tomto čase je možné přijet kdykoliv. Je možné přijet na celý víkend, jeden den nebo jen na odpoledne. Vařit budeme společně. Ubytování bude v horní chalupě. Dāna 320 kč / noc je na pokrytí provozu chalupy. Ti, co jezdí na Shanta Vanu pomáhat, přispějí méně. Deky a futony jsou na místě. Prosím, vezměte si vlastní povlečení.

Když budete mít chuť a čas přijet, prosím, přihlaste se na dhammadipa.cz@gmail.com nebo na telefonu 608 509 483. Informace o Shanta Vana a popis cesty je na https://www.dhammadipa.cz/shanta-vana/.

Těšíme se na setkání.

Nové nahrávky

09.01.2020 11:00

Děkujeme TingJi. Přidali jsme 26 nových nahrávek v anglickém a čínském jazyce. Prosím, podívejte se zde www.dhammadipa.cz/en/recordings-texts/recordings/.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>