Shanta Vana

Cílem Ctihodného Dhamadipy je pomáhat - jeho světová turné předávají Buddhovo poselství trpícím. Po obdobném angažmá v indickém Sakarwadi se Ctihodný rozhodl založit ve své domovské zemi, v České republice Nadaci Dhammadipa, která by kromě dalších aktivit, vybudovala duchovní centrum Santa Vana (Utišený les). Shanta Vana je středisko určené pro buddhistické skupiny všech tradic - v duchu teze  -  "Je jen jeden buddhismus". Santa Vana se nachází v malebné a chráněné oblasti Český ráj.

 

Základem Shanta Vany jsou dva typické podhorské domy. V dolním domě je i sídlo Ctihodného při jeho pobytu v České republice a je zde i zatímní meditační místnost. Druhý - horní dům - slouží především ubytování žáků.
 
V roce 2018 nadace zakoupila třetí dům, bývalou hájenku. Je určena pro ubytování meditujících.
 
Nadace také zakoupila menší pozemek, bude určen pro cvičení meditace, jógy nebo či kungu. Rádi bychom zde postavili meditační halu. Projekt je již vypracován, nyní se vyjednávaly oficiální povolení. Všechny úřední povolení jsme získali kromě posledního od Lesů České republiky. Nová stavba by nebyla dostatečně vzdálena od lesa. Nyní hledáme možnosti, jak bychom mohli vyřešit tuto situaci.

Adresa

Bobov ev. č. 676, Malá Skála
Pokud nevíte, jak se na Shanta Vanu dostat, zde je popis cesty.
 

Mapa

Pro větší zobrazení mapy klikněte zde.
  

 

Kalendář obsazení

Pro větší zobrazení klikněte zde.

Povídání ct. Dhammadípy
o Shanta Vana v centru Lotus (2016)

 

Nadace Dhammadipa: zde

 
 

Fotogalerie

Místo pro meditační halu

Horní chalupa

Dolní chalupa

Hájovna