Shanta Vana

Představení Shanta Vana

Cílem Ctihodného Dhamadipy je pomáhat - jeho světová turné předávají Buddhovo poselství trpícím. Po obdobném angažmá v indickém Sakarwadi se Ctihodný rozhodl založit ve své domovské zemi, v České republice Nadaci Dhammadipa, která by kromě dalších aktivit, vybudovala duchovní centrum Santa Vana. Shanta Vana (Utišený les) je středisko určené pro buddhistické skupiny všech tradic - v duchu teze  -  "Je jen jeden buddhismus".

Santa Vana se nachází v malebné a chráněné oblasti Český ráj. Základem centra jsou dva typické podhorské domy. V dolním domě je i sídlo Ctihodného při jeho pobytu v České republice a je zde i zatímní meditační místnost. Druhý - horní dům - slouží především ubytování žáků. V roce 2018 nadace zakoupila třetí dům, bývalou hájenku. Hájenka slouží také pro ubytování meditujících.

Nadace zakoupila i menší pozemek, který bude určen pro cvičení meditace, jógy nebo či kungu. Rádi bychom na tomto pozemku také postavili meditační halu, protože stávající meditační místnost v dolní chalupě nemá dostačující kapacitu. Projekt nové meditační haly byl již vypracován, nyní se připravují oficiální povolení.

 

Nadace Dhammadipa: zde

 

Facebook

 

Povídání ctihodného Dhammadípy o
Shanta Vana

 

Novinky Shanta Vana:

Novinky

Meditace + Karma jóga, Shanta Vana, 22.-24.11.

08.11.2019 10:47
Milí přátelé, o víkendu 22.- 24. listopadu pořádáme setkání v Shanta Vana na Sněhově. Bude to víkend z části meditační...

Shanta Vana podzimní brigáda 11. - 13. října

29.09.2019 14:31
Milí přátelé,   o víkendu 11. - 13. října pořádáme podzimní brigádu v Shanta Vana na Sněhově. Rádi bychom...

Bhante Dhammadipa - meditační kurz na Sněhově

08.03.2019 09:27
Letošní meditační kurz na Sněhově (Shanta Vana) proběhne ve dnech 14.7. -21.7. 2019.    Téma: Kurz bude na...
<< 1 | 2 | 3