Bhanteho online přednášky na Zoomu

Bhante Dhammadipa přednáší pravidelně každou neděli v češtině na Zoomu. Tématem je rozbor textu Stručné vysvětlení meditačních metod od buddhistického učence a překladatele Kumaradžívy.

První přednáška byla 27.12. Audio a video nahrávka je zde:
www.dhammadipa.cz/products/kumaradziva-shanta-vana-2020/

Druhá přednáška je 3.1. od 18 h. Organizátorem těchto online přednášek je skupina Theravádový buddhismus. Přihlášení a další informace najdete na jejich stránkách: www.sasana.cz/2020/12/27/bhante-dhammadipa-na-zoomu/

Kumaradžíva

Série přednášek: Výklad textu Stručné vysvětlení meditačních metod od Kumaradžívy
Místo: Shanta Vana
Datum: 27.12. 2020

Bhanteho rozpracovaný anglický překlad textu: zde

Nahrávka: stáhnout nebo archive.org

Bhante bude pokračovat ve výkladu každou neděli. Organizátorem těchto online přednášek je skupina Theravádový buddhismus. Přihlášení na přednášky a doplňující informace najdete na jejich stránkách:
https://www.sasana.cz/2020/12/
27/bhante-dhammadipa-na-zoomu/

Plánovaná série přednášek je věnována rozboru textu Stručné vysvětlení meditačních metod (Brief Explanations of Meditation Methods). Text je připisován významnému buddhistickému učenci a překladateli Kumaradžívovi, který nejprve studoval učení tzv. tradičních buddhistických škol, posléze se však začal věnovat mahájánovým naukám. Kumaradžívův text se věnuje rozboru praxi džhán (v sanskrtu dhján), meditativních vnorů, a je založen na učení tradiční školy sauntantrika, jedná se však zároveň o intepretaci z pohledu mahájánového buddhismu. Tento přístup se podobá způsobu výuky bhanteho Dhammadípy, který svůj základní meditační trénink podstoupil v jižním buddhismu, tj. théravádové tradici, kterou ale nyní interpretuje z pohledu mahájánového, tj. severního buddhismu.

Dlouhodobý meditační pobyt na Shanta Vana

Milí přátelé,

máme, pro ty z vás, kteří chtějí meditaci věnovat delší časový úsek, radostnou zprávu. Podařilo se nám k tomuto účelu dokončit rekonstrukci bývalé hájenky. Hájenka stojí na osamělé mýtince uprostřed lesa asi deset minut chůze od dosud hlavní chalupy Shanta Vany a vytváří opravdu dobré podmínky pro intenzivní praxi. Jsou v ni dva maličké a dva větší pokojíky, hala, kuchyň, dvě koupelny a dvě toalety. Objekt je plně vybaven.

V současné době lze využít i dlouhodobého vynuceného pobytu Bhanteho Dhammadipy, který může poskytnout meditujícím vedení.

Datum a délku meditačního pobytu je třeba konzultovat s Bhantem Dhammadipou. V případě zájmu nás kontaktujte na office@dhammadipa.org. Více informací o Shanta Vana je na webových stránkách dhammadipa.cz/shanta-vana/.

Těšíme se na setkání,

Mettá

Ústraní se ctihodným Dhammadípou na Sněhově – Shanta Vana

Kurz byl zrušen z důvodu koronaviru.

Vážení přátelé,
rádi bychom Vás pozvali na letošní ústraní se ctihodným Dhammadípou, které bude na Sněhově (Shanta Vana) od pátku 2.10. do neděle 11.10.

 • příjezd si naplánujte po 16 hodině, odjezd pak po 14 hodině,
 • počet účastníků omezen na 15 účastníků,
 • na pokoji budou maximálně 2 lidé,
 • z důvodů rozestupů bude meditace probíhat ve velkoprostorovém stanu proto s sebou vezměte i teplé oblečení či deku,
 • je nutné mít, s ohledem na situaci, roušky a desinfekci,
 • bude pořizován záznam, který bude následně k disposici na našem webu: dhammadipa.cz,
 • kurz není vhodný pro začátečníky,
 • dána pro učitele je odvislá od vaší štědrosti,
 • cena kursu 7000,-Kč,
 • přihlášení na
  dhammadipa.cz@gmail.com
  nebo tel. 737 547 947

Těšíme se na setkání! Mettá!

www.dhammadipa.cz/shanta-vana/

Shanta Vana: karma jóga 4.-6.9.

Milí přátelé, naše skupina v Shanta Vana pořádá tento víkend 4.-6.9. karma jógu. Setkání je bez učitele. Kdo by chtěl přijet, prosím, kontaktujte nás předem na dhammadipa.cz@gmail.com nebo +420 608 509 483.